Planar 136" URL136-MFT Full HD All-in-One LED Touchscreen Display
NOTE: Images may not be exact; please check specifications.
  • Temporarily Out-of-Stock
  • Call for next available delivery
Ordering Information
  • 1920 x 1080 Resolution
  • DisplayPort, HDMI, 3.5mm audio, RJ-45, USB Type B, RS-232, Power Connector(s)
  • Features: Touch screen, Remote control, Dual speakers, Speakers Included
  • CTUVus, FCC Class A certified, RoHS, CE Compliant
  • 10000:1 Contrast Ratio
The Planar UltraRes L Series URL136-MFT is an all-in-one, 136", Full HD resolution MicroLED display. It features best-in-class on-board processing as well as audio, native multi-point touch and five video inputs to support up to four sources viewed simultaneously. It has a narrow bezel that facilitates 10-point touch for interactive environments such as meeting rooms and classrooms. Planar UltraRes L Series can be quickly assembled with only two people and is conveniently powered from a standard 110V outlet.