Designed for Dynamic Interactivity That Lets Everyone Be Part of the Team
All the World's Information Available, Literally, at Your Fingertips
Take Information Directly to Your Audience Anywhere
119.10 lbs
Speakers Included: 2 speakersSpeakers Included: Woofer
Razor-sharp 65 in. 4K touchscreen display ideal for interactive presentations
Windows 10 PC with Android compatible with wide array of apps and hardware
Detachable HD webcam captures entire meeting area for sharing anywhere
Remote screen sharing allows anyone to participate, whether in office or at home
Promotes collaborative teamwork while work-from-home strategies are in place -
Connector: 3.5mm audioConnector: DB9Connector: DisplayPortConnector: HDDB15Connector: HDMIConnector: PowerConnector: USB Type AConnector: USB Type BConnector Type: AudioConnector Type: DisplayPortConnector Type: HDMIConnector Type: PowerConnector Type: RS-232Connector Type: USB 2.0Connector Type: USB 3.0Connector Type: VGA
Attributes: Dual speakersAttributes: Remote controlAttributes: Speakers IncludedAttributes: Touch screenAttributes: WebcamColor: BlackColor: SilverColor Family: BlackColor Family: SilverManufacturer Product Line: Eaton Tripp Lite SeriesModel: Interactive Flat-Panel Touchscreen Display with PC, 4K @ 60 Hz, UHD, 65 in.Weight Taxonomy: 119.05lbs
Image Aspect Ratio: 16:9Response Time/Rate: 8ms
36.7"h x 58.7"w x 3.6"d
(6) HDMI (4 in, 2 out)
(1) DisplayPort
(1) HDDB15 VGA
(2) 3.5mm audio out
(2) RJ-45
(1) DB9 RS-232
(9) USB Type A
(3) USB Type B
(1) Power in -
Supply: 120V or 230V