The redundant power supply IS-400R8P offers your server and workstation zero down time with full 400W power redundancy. Active PFC, temperature control fan, hot swappable power modules and load sharing function provide ultimate precision power and safety protection for all electronic equipment. A good start for your mission critical system integrations!
Connector: 4 pin internal powerConnector: 4 pin mini-power connectorConnector: 6 pin PCI Express powerConnector: Power 24 pin ATX with detachable 4 pin sectionConnector: Power 4 pin ATX12V connectorConnector: Power 8 pin +12V
Form Factor: InternalManufacturer Product Line: iStarUSAModel: IS-400R8P
Power Provided: 400Power Provided: 400WVoltage Provided: +3.3, ±5, ±12V