50.60 lbs
Features and Benefits
Physical
Rack Size 2U
Enclosure Contruction Steel
Mounting Hardware Included -
Battery, mounting hardware, documentation
3.5"h x 17"w x 16.9"d
Battery Capacity: 9AhBattery Technology: Lead acidVoltage Provided: 12V
Battery
Voltage 36V
Amerpage 60A